A lenti egészségközpont a Pécsi Tudományegyetemmel és a Grazi Károly-Ferenc Egyetemmel közösen, egy határon átnyúló osztrák-magyar pályázat keretében kooperál, ahol a két egyetem tudásbázisa és a Balance Medical Center kiváló munkatársai a biztosíték arra, hogy mások számára is példaértékű együttműködés jöjjön létre, amelyhez az egyéb jellegű szakmai hátteret a zalaegerszegi Szent Rafael Kórház nyújtja - mondta el dr. Pál Attila, a Zala Vármegyei Közgyűlés elnöke.
A határon átnyúló projekt vezető partnerének képviseletében arról tájékoztatott, hogy a pályázat beadása ez év szeptemberben megtörténik, pozitív elbírálás esetén pedig 2024 tavaszán kezdődhet az érdemi munka. A kutatás és oktatás megvalósítására legalább két év áll rendelkezésre.
Dr. Szolnoki Nikolett, a Balance Medical Center orvos igazgatója, hiperbár oxigénterápiás orvos elmondta, hogy idén tavasszal a Grazi Egyetem vezető professzora látogatott el Lentibe, most pedig a Pécsi Tudományegyetemről érkeztek szakemberek, hogy megismerjék a központ hiperbár oxigénterápiás részlegét.
- A hiperbár oxigénterápia az orvostudomány speciális ága, lényege, hogy magasnyomású keszonkamrában 100 százalék oxigénlégzés történik – magyarázta az orvos igazgató az eljárásról, melynek élettani hatásai közé többek között sejtregeneráció, hajszálér-újraépülés és gyulladáscsökkentés tartozik, ezért elhúzódó sebgyógyulás és csontfolyamatok terápiájára, műtétek utáni felépülésre, stroke, akut fülzúgás, post covid tünetegyüttes kezelésére használható.
Elképzeléseik szerint - tette hozzá - a jövő orvosai előadás és gyakorlat keretében ismerhetik meg a hiperbár oxigénterápia működését és alkalmazását. A grazi kollégák kezdeményezésére pedig a Balance Medical Center post-COVID kutatásban vesz részt jövőre, az ezzel kapcsolatos előkészületek előrehaladott állapotban vannak.
Forrás: Zalai Hírlap
vissza...