2025 június 18-án került megrendezésre Zalaegerszegen, a Megyeháza Deák termében az „Innovatív kerékpáros desztinációs modell kialakítása a szlovén–magyar határtérségben” című projekt keretében megvalósult fél napos képzés, amely a turisztikai szolgáltatók történetmeséléssel kapcsolatos készségeinek fejlesztésére irányult.
Az esemény hivatalos megnyitóján köszöntőt mondott Rétvári Róbert, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke, aki hangsúlyozta a térségi identitás és az élményalapú turizmus fejlesztésének fontosságát. A képzést Körmendy Gál tartotta, aki tapasztalt szakértőként vezette be a résztvevőket a történetmesélés elméleti alapjaiba és gyakorlati alkalmazásába.
A program első felében bemutatásra került a történetek szerepe az emberi pszichológiában: hogyan működik az emberi elme, és miért képesek a történetek mély érzelmi és értelmi hatást gyakorolni a hallgatóságra. Ezt követően a résztvevők megismerkedhettek a történetek alapvető építőelemeivel, valamint azokkal a szerkezeti és tartalmi tényezőkkel, amelyek egy történetet „jóvá” és emlékezetessé tesznek.
A program második felét tekintve, a történetalkotás mesterségének alapjait sajátíthatták el a jelenlévők, különös figyelemmel a helyi hagyományok és értékek élményszerű átadására. Az előadó részletesen foglalkozott a hallgatóság szerepével is: hogyan lehet tudatosan építeni a közönség bevonódását, és milyen technikákkal lehet elérni, hogy a hallgatók aktívan kapcsolódjanak az elhangzó történetekhez.
A képzés célja az volt, hogy a térség turisztikai szolgáltatói hitelesebben, élményszerűbben tudják bemutatni a helyi kulturális értékeket, ezáltal emelve a látogatói élmény színvonalát. A visszajelzések alapján a képzés elérte célját: a résztvevők hasznos, gyakorlatorientált tudással gazdagodtak, amelyet saját munkájuk során is eredményesen alkalmazhatnak.
vissza...